RODIČOVSKÁ KONFERENCE "DĚTI AŽ NA PRVNÍM MÍSTĚ", BYLA Z DŮVODU PRODEJE BUDOVY, VE KTERÉ MĚLA KONFERENCE PROBÍHAT, ZRUŠENA. MENŠÍ FORMA TÉTO BÁJEČNÉ AKCE PROBĚHNE VE STEJNÝ DEN V CENTRU MAJKA NA HYBEŠOVÉ 14 V BRNĚ. VŠE O NOVÉ AKCI: 
http://www.dentehotenstvi.cz/beseda/

 

Čekáte miminko a máte v hlavě spoustu otázek? Chtěli byste se na něco zeptat, dozvědět se více o tom, jak je možné porodit lépe, přirozeněji a eliminovat třeba riziko problémů při porodu? Nebo už dítě máte, roste vám před očima a vy si pokládáte palčivou otázku jestli děláte v jeho výchově vše správně, aby z něj vyrostl spokojený a sebevědomý člověk? 

Právě pro Vás jsme uspořádali sérii přednášek, kde můžete čerpat inspiraci od ostatních rodičů a odborníků.        

Při veškeré snaze udělat vše co nejlépe, se můžeme někdy v otázkách porodu, výchovy a rodičovství ztratit a tehdy jsou správné rady velmi žádoucí. A tak jsme si řekli, že vytvoříme místo, kde se můžou potkat ti, co informace potřebují a ti, co mohou ty správné nabídnout.  

Po celý den bude zajištěno baby friendly prostředí. Děti budou mít k dispozici hrací koutek, rodiče s malými dětmi přebalovací pult. Vše tak, abyste se cítili s dětmi co nejlépe. O přestávkách bude zajištěna káva. Při větší pauze na oběd Vám rádi doporučíme okolní restaurace.                              

Cena celodenní vstupenky na osobu:

590,- v předprodeji do 10.10.2018
890,- v případě koupi po termínu od 10.10.2018

PROGRAM PŘEDNÁŠEK - 27. října 2018 Sál Břetislava Bakaly, Brno


8:30 - 8:50 hod -  Přežije český národ 21. století, nebo zmizí z mapy Evropy?

PhDr. Dana Hübelová, Ph.D.

Že jsme na tom s porodností v ČR špatně, slyšíme ze všech stran. Co nás tedy čeká do budoucna a na co se připravit, nám prozradí Dana Hübelová. Troufnete si odhadnout, jaká čísla přinese? Možná budete překvapenější, než čekáte.

Vedoucí Ústavu demografie a aplikované statistiky FRRMS Mendelovy univerzity v Brně.
Odborně se zaměřuje na problematiku kvality lidských zdrojů v kontextu demografických indikátorů zejména v prostředí České republiky a Evropy. Dílčím profesním zájmem je geografie zdraví v souvislosti s demografickými trendy a socio-ekonomickým a přírodním prostředím.


8:50 - 9:50 hod - Jak to chodí ve skutečném porodním domě

Ruth Hofmeister - Stuttgart, Německo

V ČR není fungující porodní dům. Důvody mají být rizikovost, nedostatečná odbornost a nepřipravené prostředí. Jak tyto překážky zvládají v porodním domě, kde se již léta rodí? Kolik porodů tam probíhá? Kolik jich musí být přesunuto do porodnice apod? Přednáška s odbornou záštitou profesní organizace UNIPA bude tlumočena do češtiny.

Samostatná porodní asistentka zajišťující porody doma a v porodním domě Geburtshaus Stuttgart-Mitte. Je rovněž manažerkou kvality porodního domu a jako mluvčí porodních asistentek organizovaných v německé Unii porodních asistentek ve Stuttgartu hájí zájmy porodních asistentek a právo žen volit si vlastní způsob porodu. Je matkou dvou dětí.


10:05 - 11:05 hod -  Vaše tělo, Váš porod, Váš příběh

DrS. Jolanda Liebregts - Holandsko a Mgr. et Bc. Petra Ann Kovařčíková - ČR

Každá žena je jedinečná. Stejně tak jedinečná je její cesta k mateřství. Co vede k pozitivní zkušenosti? Holandsko-český dialog zahrnující kulturní rozdíly a přesvědčení týkající se těhotenství a porodu.

Jolanda - koordinátorka center porodních asistentek v regionu Hertogebosh, lektorka seminářů pro české porodní asistenteky k rozvíjení jejich autonomie, vedoucí k péči založené na důkazech. Držitelka prestižního ocenění BART AWARD za rozvíjení interdisciplinární spolupráce. Pracuje v porodním centru v Boxtelu se zaměřením na práci v domácnostech klientek. 

Petra - porodní asistentka, psychoterapeutka. Porozumění individualitě jednotlivých lidí prohlubuje v rámci zahraničních stáží a studijních pobytů. Zastupovala ČR na mezinárodním kongresu porodních asistentek ICM v Jihoafrické republice 2011. Podílela se na pořádání mezinárodní konference porodních asistentek ICM v Praze 2014 

 


11:05 - 11:25 hod - Porodní domy v Česku. Sny vs. realita

Zuzana Candigliota - Liga lidských práv

ČR čelí výzvě, jak uspokojit potřeby žen volajících po porodním domě. Jaké jsou možnosti v rámci právních norem k možnému řešení otázky zakládání porodních domů v ČRi? Existuje možnost, jak se v brzké době můžeme porodních domů dočkat?

Jako právnička i ve svém soukromém životě prosazuje svobodu a odpovědnost každého jednotlivce za sebe a svoji rodinu, méně státních zásahů do lidských životů a respekt k individualitě každého jednotlivce. Spolupracuje s Ligou lidských práv, kterou zastupuje jako členka Kolegia pro implementaci rozsudků Evropského soudu pro lidská práva a členka Pracovní skupiny pro porodnictví při Radě vlády pro rovnost žen a mužů.11:40 - 12:40 hod - Rehabilitace porodu aneb když se porod nepovede podle našich představ

MUDr. Taťjana Horká

Všechny si přejeme co nejkrásnější a nejhladší porod. Ale co když jej nakonec prožijeme jinak a z krásného zážitku se stává ten, na který chceme zapomenout? Jak pracovat s případnými pocity smutku, jak tento zážitek v sobě zpracovat a proč je vůbec potřeba se mu zpětně věnovat, se dovíte v této velmi užitečné přednášce.

Od roku 1994 pracovala jako lékařka ve Fakultní dětské nemocnici, Černopolní 9 v Brně, nejprve na kardiologii a následně na interně. Od roku 1999 jako dětská a dorostová psychiatrička na Oddělení dětské psychiatrie a klinické psychologie, kde v letech 2002-2004 pracovala ve funkci primářky. Od roku 2004 provozuje soukromou psychiatrickou a psychoterapeutickou praxi v Brně.

 

13:40 - 13:45 hod - Prorodinná politika města Brna - současnost a vize do budoucna

Mgr. Petr Hladík

První náměstek primátora města Brna. Zastupuje primátora v jeho nepřítomnosti. Má na starosti oblast školství, prorodinné politiky, bytů a zdravotnictví. V soukromém životě je Petr Hladík manžel a tatínek 4 dětí.

Děkujeme Petru Hladíkovi za převzetí záštity nad naší rodičovskou konferencí. 

 

 

13:45 hod - 15:10 hod - Co nejdůležitějšího musí máma udělat, když se jí narodí dítě

PhDr. Marek Herman

Chceme být skvělé mámy a naplňovat všechny potřeby svých dětí. Přesto o sobě pochybujeme a ptáme se, zda to, co dítěti nabízíme, je opravdu to, co skutečně potřebuje. Jeden z nejuznávanějších specialistů na výchovu dětí do 6 let nám dá návod na řešení náročných mateřských situací a nabídne vhled do vnímání dětí směrem k nám. Co když děláme celou dobu něco, co není tím nejdůležitějším?

Vysokoškolský pedagog, lektor osobního rozvoje, autor bestselleru českých rodičů a pedagogů: "Najděte si svého marťana". Je považovaný za jednoho z největších specialistů na výchovu dětí do 6 let v ČR. Zakladatel programu „Začít spolu“ a programu „Dokážu to?“ Stál u zrodu dárcovské esemesky, projektu na podporu individuálního dárcovství a charity. 

 

15:25 - 16:10 hod - Správná podpora šestinedělky v porodnici i doma

Mgr. Petra Alexová

Šestinedělí - revoluce hormonů, nástup nejistoty, nápor doposud nepoznané péče o dítě a spousta otázek. Je mnoho drobných i velkých podporujících cest, které mohou ženu v tombo období podržet. Jaké jsou pečující osoby, jaké jsou jejich role a jak uspokojit potřeby všech šestinedělek?

Psycholožka v Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie. V soukromé praxi se věnuje ženám v období těhotenství a raného mateřství. Laktační poradkyně, lektorka novorozeneckých masáží, pracuje i s Metamorfní technikou. Je součástí výcvikové skupiny Transitions - léčba porodního traumatu. Věří, že období Porodu s velkým P, který zahrnuje období od početí až po jeden rok věku dítěte, je pro vývoj jedince nejzásadnější.

 

 

16:10 - 17:10 hod - Sexualita po porodu

Kateřina Švanderlíková

Porod je sexuální akt a proto vše, co se odehraje během porodu, může naši sexualitu ovlivnit, ale i ji zásadně změnit. Porod navždy proměňuje naše tělo. Jak přijmout změnu našeho těla, jeho prožívání, jak pracovat s poporodním zraněním, či jizvou po císařském řezu? Jak najít nebo obnovit intimní rovinu vztahu s partnerem? Co dělat, když jsou vaše potřeby a potřeby vašeho partera rozdílné, nebo když partner potřebuje sex a vy prostě nemáte chuť?
 
Sexuální energie je pro mne základní životní energií. Proto když mluvím o lidské sexualitě, vnímám ji vždy jako život a smrt. Již 10 let se věnuji objevování duchovna v propojení s naší sexualitou. 6 let profesionálně poskytuji tantrické masáže a vaginální mapování. Absolvovala jsem výcvik Předporodní přípravy u Patrika Bálinta, Lektorský výcvik A centra a tantrické výcviky. Jsem masérka, žena, která se snaží podílet na zřízení porodních domů v ČR, projektová manažerka, DJka, tanečnice, dcera i partnerka.

 

 

17:20 - 18:00 hod - Jaké to je mít víc dětí a jak to jde skloubit s prací

Diskuze se známými osobnostmi - jména budou upřesněna

 


Akce je součástí doprovodných aktivit Festivalu těhotenství a rodiny 7. 5. 2018, nad kterým převzala záštitu poslankyně parlamentu PhDr. Olga Richterová Ph.D.

"Porod je klíčová životní zkušenost. Má velký vliv na navázání vztahu dítěte a rodičů i třeba na rozhodnutí, zda mít další děti. Vážím si každé porodnice, kde k porodům přistupují individuálně a umožňují jejich přirozený průběh, pokud to je možné. Ze zkušeností mnoha žen ale vyplývá, že téměř třicet let po sametové revoluci jsou ženy v naší zemi nuceny podstupovat zákroky, se kterými nesouhlasí, a které jsou někdy i zbytečné (srov. někde rutinně používaný nástřih hráze). Je také značný tlak na urychlování porodů - a to pak vede k jejich medikalizaci. Podporuji možnost informované zodpovědné volby pro každou ženu. Ve velké úctě mám i porodní asistentky jako důležitou profesi mj. pro to, aby lékaři měli čas na komplikované porody a nemuseli se tolik věnovat těm fyziologickým."

Záštitu nad konferencí převzali také 1. náměstek primátora města Brna Mgr. Petr Hladík a náměstek hejtmana JM kraje Mgr. Marek Šlapal. Děkujeme

 

Změna programu vyhrazena.

 

Partneři

Den těhotenství
Jana Klaclová - +420 774 115 319
E-mail: info@dentehotenstvi.cz

Přihlašte se k odběru novinek o akci: