Na koho se můžete těšit 7. května 2017 v Brně na Riviéře

Tomáš Klus

K naší velké radosti se kmotrem letošního ročníku stane tento skvělý zpěvák a herec. Tomáš Klus je nejen stříbrným a zlatým Českým slavíkem, autorem mnoha hitů a ztvárnitelem několika báječných hereckých rolí, ale především tatínkem. Se svou ženou Tamarou pečují o dceru Josefínu a syna Alfréda a v současné chvíli jsou v očekávání třetího děťátka.

Pavel Liška

Herce Pavla Lišku ani herečku a zpěvačku Báru Polákovou, se kterou pečují a dcerku Ronju, není potřeba představovat. Tento milý pár, kterému se letos v březnu narodila druhá holčička a tímto jim moc gratulujeme, se netají svým kladným postojem k přirozeným porodům. A proto jsme rádi, že podporují i náš Světový den těhotenství a tím i humanizaci našeho porodnictví.

Mateřská.com

projekt zpěvaček Lenky Jankovské a Báry Vaculíkové (obě můžete znát ze soutěže Hlas Československa), který shrnuje jejich pocity a zkušenosti v rolích novopečených matek, které se snaží skloubit své hudební ambice s plínkami a kojením. S kontrastem, sebeironí a nadsázkou otevírají témata fyzické a psychické únavy, které k začátku mateřství neoddělitelně patří.

Michal Horáček

je známý jako český spisovatel, esejista, novinář, textař, básník, producent , vystudovaný antropolog a v současné době kandidát na  prezidenta České republiky pro rok 2018. Pro nás je však důležité, že dlouhodobě podporuje veřejně prospěšné projekty a jsem rádi za jeho podporu i našeho Světového dne těhotenství. Těšíme se na jeho osobní účast 7. května v Brně. 

Modrý cimbal a kapela

Zpěvák a cimbalista Roman Veverka, autor hudby, písní a aranží ve své interpretaci přináší osobité spojení lidského hlasu a cimbálu. Jeho pěvecký projev spolu s novým způsobem snímání zvuku cimbálu odhaluje další možnosti tohoto kouzelného nástroje. Známé je jeho hudební spojení s Bárou Basikovou. V soukromí se svou ženou vychovávají 4 děti.

Petr Bende

zpěvák, muzikant, skladatel, textař a multiinstrumentalista. Vítěz v soutěži Zlíntalent v kategorii Zpěvák, finalista Mladé písně Jihlava (2000) a vítěz v soutěži hudebních skupin Mohelnice 2002. Průlomem pro jeho další hudební kariéru byla stříbrná pozice v soutěži Česko hledá SuperStar v roce 2005. V soukromém životě se těší ze svých dvou dětí.

Ivana Odehnalová

Zpěvačka a herečka Městského divadla Brno. Absolvovala JAMU v Brně a 15. října 2009 nastoupila do stálého angažmá muzikálového souboru Městského divadla Brno, kde stvárnila titulní role v muzikálech Evita, Kráska a zvíře, Sugar (někdo to rád horké), Duch, Limonádový Joe, Hello Doly, Chicago a mnoho dalších. Nejvíce ze všeho je však spokojenou maminkou.

Marta Matějová

členka muzikálového souboru Městkého divadla Brno. Na půdě  MdB účinkovala v mnoha představeních, jako třeba Sugar (někdo to rád horké), Marry Poppins, Kráska a zvíře, Čarodějky z Eastwicku, Marta Lazarová, Don Juan, Cyrano z Bergeracu, Bídníci, Jesus Christ Superstar, Hello Dolly, Pokrevní bratři, Funny girl a další. V životě hraje svou nejdůležitější roli a to roli maminky svých dvou dětí.

Evelína Studénková

Herečka Městkého divadla Brno, ve kterém hostovala již během studia na JAMU ( Svět plný andělů, West Side Story,  My Fair Lady (ze Zelňáku), Libertin, Přelet nad kukaččím hnízdem, …) Po ukončení studia plynule přešla do stálého angažmá, kde stvárnila nespočet rolí. Objevila se ve filmu Kdo nelítá nežije  a Sebemilenec. V soukromém životě si užívá nejdůležitější roli a to roli maminky.

Vocal Sisters

Agátka, Anička, Katka, David a Samuel spolu vystupují na nejrůznějších kulturních akcích. Mají za sebou i soutěžní úspěchy. V roce 2014 Divokou kartu v jihomoravském kole Festivalu Brána (pro začínající kapely a zpěváky) a postup do Celostátního finále, kde skončili na 2. místě. V letošním roce opět získali v jihomoravském kole 1. místo + postup. V celostátním finále dostal bubeník David mimořádné ocenění poroty za hru na bicí nástroje. Na festivalu s nimi vystoupí jako host spolužačka Gabriela. 

Majka Staňková

Spoluzakladatelka Světového dne těhotenství. Již řadu let připravuje páry na jejich roli nových rodičů a provází je těhotenstvím, porodem i rodičovstvím. Je zakladatelkou Centra pro těhotné a rodinu Majka v Brně, Sdružené školy, projektů prvního on-line předporodního kurzu v ČR a SR - PorodBezObav.cz a projektu PorodPoCesku.cz. Nejvíc si však užívá roli maminky. Se svým mužem mají 3 syny.

Michal Staněk

Zakladatel projektu Světového dne těhotenství. Právě Michal Staněk si všimnul, že těhotenství, na rozdíl od jiných někdy až kuriozit a hloupostí, nemá vlastní významný den. Jeho nápad byl takovýto den založit a i díky němu jej od roku 2015 skutečně slavíme. V soukromém životě se těší ze svých tří synů.

Alena Střelečková

zpěvačka, která nejen obohatila loňský ročník Festivalu těhotenství svým zpěvem se skupinou Alishi & Mišmaš, ale poskytla tehdy jako těhotná své bříško pro křest loňského festivalu. Dnes se těší ze svého synáčka a jak je u nás zvykem, předá letos tuto radostnou štafetu. Rok poté to bude právě ona, která spolu se zpěvákem Tomášem Klusem pokřtí nové bříško letošního ročníku.

Jana Duco

Historicky první Těhotná MISS ČR.
Bude to právě její těhotné bříško, které slavnostně při zahájení naší oslavy Světového dne těhotenství 7.5. pokřtí kmotři letošního ročníku - zpěvák Tomáš Klus a zpěvačka a maminka Alena Střelečková. Doma již pečuje o jednoho syna. Kromě mateřských radostí se věnuje také fotografování a psaní svého blogu.

Magdalena Janoutová

spolu se Šimonem Klaclem vás moderátorsky provede celým nedělním programem. Aktivity Centra Majka sleduje už dlouho, fandí mu a pravidelně zajišťuje jeho prezentaci na veletrhu ProDítě na brněnském výstavišti. Jako manažerka reklamní a produkční společnosti EfektMediA spoluorganizuje a moderuje doprovodné programy při veletrzích v Brně a jiné akce. Podílí se na soutěži Těhotná MISS, kterou rovněž moderuje. Je akční maminkou čerstvě dospělé dcery a desetiletého syna.

Šimon Klacl

vás provede nedělním odpolednem jako moderátor. Tento nadějný nástupce nové herecké generace je dětskou hvězdou muzikálu Děti ráje v roli "malý Čusbus". V dětských hereckých rolích jej můžete vidět také ve dvou inscenacích v brněnském HaDivadle.

Alena Klečková

lektorka cvičení s dětmi v šátku a nosítku dle Anny Kohutové, poporodní dula, zakladatelka organizace zaměřující se na pomoc rodičům samoživitelům a rodičům v náročných životních situacích. Připravila taneční choreografie, které si můžete přijít zatančit, ať už s dětmi na srdci nebo i bez :), v rámci našeho festivalu. Před vystoupením si můžete nechat zkontrolovat zda nemáte rozestup břišních svalů nebo se poradit ohledně pánevního dna. Cvičení s dětmi v šátku vede v průběhu celého roku v  Centru Majka.

Kateřina Jandová

Maminka tří synů a průvodkyně šestinedělím, která s radostí podporuje ženy v jejich nové mateřské roli a pomáhá jim co nejlépe projít tímto zásadním obdobím mezi těhotenstvím a novým životem. V současné době také připravuje ženské kruhy pro těhotné. První dva se uskuteční právě v květnu a červnu 2017 v Centru Majka. V rámci Světového dne těhotenství se s ní můžete potkat na stánku České asociace dul nebo v podvečerním ženském kruhu, který povede společně s Martinou Švarcovou.

Oldřich Janda

Olda je zkušený tatínek tří synů a je jeden z těch mužů, co mají opravdu hodně co předávat. V letošním ročníku Dne těhotenství provede muže změnami, které je čekají a ukáže pohled na porod z perspektivy muže. Na tatínky se totiž někdy zapomíná. Nestačí jen otevřené dveře v porodnici, je potřeba vědět, co je za tím vším. A zkušenosti trojnásobného tatínka se vždy hodí.

Andrej Lukonchik

Průvodce v oblasti mezilidských vztahů a osobního rozvoje. Prošel kurzy pro manažery, komunikačních dovedností, koučingu a osobního rozvoje. Nejvíce se věnuje práci v systému kineziologie One Brain. Velkou pozornost věnuje mužskému principu a vede mužské kuhy. I v rámci našeho Dne těhotenství můžete vyzkoušet, jak povzbuzující takový kruh po muže je. www.andrejlukonchik.eu

Adriana Sázavská

Porodní asistenka a lektorka cvičení pro těhotné.
Adrianu můžete od května potkat na porodních sálech na Obilním trhu v Brně.
A po celý rok také v Centru Majka na Hybešové 14 v Brně, kde působí jako lektorka cvičení pro těhotné. V rámci našeho dne těhotenství můžete vyzkoušet právě třeba jednu lekci jejího cvičení pro těhotné, anebo využít jejího poradenství v rámci našeho stánku porodních asistentek anebo si poslechnout její povídání na besedě o Bondingu.

Martina Švarcová

Porodní asistentka, maminka dvou dětí a lektorka cvičení pro těhotné, která vede báječné ženské kruhy. Po celý rok působí v Centru Majka na Hybešové 14 v Brně jako lektorka cvičení pro těhotné a cvičení po porodu. V rámci našeho dne těhotenství můžete vyzkoušet právě třeba jednu lekci jejího cvičení po těhotná, anebo využít jejího poradenství v rámci našeho stánku porodních asistentek.

Leona Koledová

Lektorka masáží miminek Mezinárodní asociace IAIM a ženských kruhů, masérka s vášní pro vůně a přírodní kosmetiku.. Maminka 8-mi měsíční lotosové holčičky a propagátorka vědomého doteku miminkům a těhotným ženám. V rámci dne těhotenství můžete navštívit voňavý workshop Doteková lázeň a aromaterapie pro těhotné a povídání o dotecích miminkům. Odkaz na fb Masáže miminek Zázrak milujícho doteku https://www.facebook.com/zazrakmilujicihodoteku.cz/

 

Partneři

Den těhotenství
Jana Klaclová - +420 774 115 319
E-mail: info@dentehotenstvi.cz

Přihlašte se k odběru novinek o akci: