O projektu

Všimli jste si, že je kalendář plný významných dnů připomínajících různé historické události a dnů věnovaných různým věcem a osobám? Třeba den zdraví, den Země, den žen, den politických věžňů, ale také třeba den spodního prádla, den vrabců, Star Wars, želv, větru, triček, trpaslíků, suchého zipu, toalet, nebo ručníkový den apod.?

A všimli jste si také, že těhotenství zatím mezi těmito významnými dny není? My ANO, a proto jsme se rozhodli, takovýto den zavést. Protože jak je známo, den dětí, matek, otců ani rodiny by nebyl, nebýt těhotenství.

OD ZALOŽENÍ TOHOTO SVÁTKU V ROKU 2014 V BRNĚ TEDY POKRAČUJEME V TÉTO TRADICI.
TĚŠÍME SE NA SPOLEČNOU OSLAVU.

Proč je Světový den těhotenství právě 7. května?

Protože tento den spadá do té správné společnosti :-) Je obklopen podobně významnými i významovými dny. Uznejte sami, že mu to tam sluší :-)

5. května - Mezinárodní den porodních asistentek
7. května - Světový den těhotenství
druhou květnovou neděli - Den matek
15. května - Mezinárodní den rodiny
ke konci května - Světový týden respektu k porodu
1. června - Mezinárodní den dětí

Těhotenství je jedinečné období v životě ženy, muže i rodiny jako takové. Přichází nový život. Je to oslava splynutí, trpělivého čekání a zrodu. Některá těhotenství zůstávají zatím nenaplněným přáním, jiná jsou "vymodlená" a jiná zase nechtěná a překvapivá. V těhotenství můžeme prožívat radost, očekávání, nadšení, kontakt duší, ale i strach, obavy a nejistotu. V každé své podobě je to však stav pozastavení, něhy a zázraků.

Partneři